Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM
Logo Wydzialu
Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu Politechniki Morskiej w Szczecinie

Unia Europejska

W dniach 11-13.10.2022 r. w Uniwersytecie Wielkotyrnowskim im. Świętych Cyryla i Metodego w Wielkim Tyrnowie w Bułgarii odbyło się pierwsze spotkanie (Kick-off Meeting) projektu Unii Europejskiej pt. „EntreAction!: An Innovative Case-to-videostory Approach in Entrepreneurial Education”.

Uczestnicy pierwszego spotkania (Kick-off Meeting) Projektu Unii Europejskiej pt. „EntreAction!: An Innovative Case-to-videostory Approach in Entrepreneurial Education”.

Czym jest projekt EntreAction! i jakie są jego cele?

EntreAction! to międzynarodowy projekt finansowany w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej Erasmus+ Współpraca Partnerska w Szkolnictwie Wyższym. Projekt realizowany jest przez konsorcjum siedmiu partnerów.  Liderem projektu jest przez Uniwersytet św. Cyryla i Metodego w Wielkim Tyrnowie, a parterami realizującymi projekt są:
  • Uniwersytet w Lipsku (SEPT Competence Center, Niemcy),
  • Politechnika Morska w Szczecinie (Polska),
  • Science4People (Polska),
  • Uniwersytet Nauk Stosowanych w Tampere (Finlandia),
  • Uniwersytet w Aveiro (Portugalia),
  • Uniwersytet Çanakkale Onsekiz Mart (Turcja)
Celem projektu jest opracowanie cyfrowych narzędzi w formie biblioteki cyfrowej dla nowoczesnych procesów edukacyjnych, łączących kreatywne uczenie się i kreatywne nauczanie. Ponadto ma na celu synergię wiedzy, umiejętności i kompetencji adekwatnych do realiów Przemysłu 4.0 i 5.0.

Uczestnicy pierwszego spotkania (Kick-off Meeting) Projektu Unii Europejskiej pt. „EntreAction!: An Innovative Case-to-videostory Approach in Entrepreneurial Education”.

Podczas pierwszego spotkania określono podział zobowiązań i odpowiedzialności każdego partnera w pakietach roboczych (WP), wyjaśniono aspekty finansowe, ustalono zobowiązania do następnego bezpośredniego spotkania w marcu 2023 roku.

Spotkanie w sali konferencyjnej uczestników projektu EntreAction!: An Innovative Case-to-videostory Approach in Entrepreneurial Education”

Projekt podzielony jest na 5 WP, które obejmują: zbieranie historii od firm; 2 szkolenia nauczycieli; produkcję 15 filmów (video storytelling) z treściami edukacyjnymi; prowadzenie szkoły letniej; wdrożenie video storytelling w 21 programach nauczania na 6 uczelniach na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich, opracowanie przewodnika metodycznego do wykorzystania przez nauczycieli oraz stworzenie Biblioteki Cyfrowej. W projekcie przewidziano 7 spotkań bezpośrednich i co najmniej 20 wirtualnych.



 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę