Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM
Logo Wydzialu
Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu Politechniki Morskiej w Szczecinie

Unia Europejska

W dniu 7 maja 2018 roku studenci III roku kierunku transport ze specjalności eksploatacja portów jachtowych brali udział w wizycie studyjnej po zachodniopomorskich portach jachtowych.

 Wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem bazy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR). Studenci zapoznali się z polskim systemem ratownictwa morskiego, zwiedzili centrum koordynacyjne oraz statek ratowniczy.

Następnym punktem programu była wizyta w Marinie w Basenie Północnym w Świnoujściu. Uczestnicy wycieczki zostali zaznajomieni z systemem obsługi klientów oraz dostępnymi na terenie portu usługami. Kolejnymi portami na trasie wycieczki była marina Wapnica oraz dwa porty w Stepnicy - przystań w Kanale Młyńskim oraz przystań im. Kpt. Roberta Hilgendorfa. Wizyta studyjna pozwoliła studentom na usystematyzowanie wiedzy teoretycznej zdobywanej podczas zająć na uczelni.

Wyjazd sfinansowany został ze środków projektu South Coast Baltic – Establishing durable cross-border boating destination management on the basis of the MARRIAGE cooperation network, finansowanego w ramach Interreg South Baltic Programme 2014-2020.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie pracownikom portów którzy cierpliwie odpowiadali na pojawiające się pytania oraz Zachodniopomorskiemu Szlakowi Żeglarskiemu za pomoc w organizacji wycieczki.

Specjalność Ekspolatacja Portów Jachtowych objęta jest honorowym patronatem Związku Portów i Przystani Jachtowych - Lokalnej Organizacji Turystycznej Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Zarówno Zachodniopomorski Szlak Żeglarski jak i Akademia Morska w Szczecinie są partnerami międzynarodowego projektu South Coast Baltic – Establishing durable cross-border boating destination management on the basis of the MARRIAGE cooperation network, finansowanego w ramach Interreg South Baltic Programme 2014-2020.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę