Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM
Logo Wydzialu
Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu Politechniki Morskiej w Szczecinie

Unia Europejska

W dniach 7-8 czerwca 2024 roku w budynku Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu przy ulicy Szczerbcowej 4, odbyło się XII Sympozjum Transportowo Logistyczne Sea Point.

                              logo Sea Point i Koła Naukowego Logistyki i Transportu PM

 
Tematem przewodnim sympozjum był „Region na logistycznych obrotach”. Sympozjum było wydarzeniem skierowanym do studentów z uczelni całej Polski, którzy są zrzeszeni w kołach naukowych zajmujących się tematyką związaną z sektorem TSL. W wydarzeniu wzięło udział 107 studentów z 11 kół naukowych, m.in. z Warszawy, Gdyni, Poznania, Katowic, Krakowa, Koszalina i Szczecina oraz 10 przedstawicieli sektora, m.in. przedstawiciele DB Portu Szczecin, ZMPSiŚ, C. Hartwig Szczecin, Polaris Maritime Services czy PŻM.

Dzień pierwszy

Uroczyste powitanie gości i otwarcie Sympozjum przypadło Prorektorowi ds. innowacji i rozwoju dr. hab. inż. kpt. Januszowi Uriaszowi, prof. PM. Ponadto głos zabrał poprzedni opiekun naukowy KNLiT dr inż. Krystian Pietrzak, który przekazał Kołu Księgę gości zapoczątkowaną w 2014 roku.
r inż. Krystian Pietrzak prezentuje księgę gości
   Podczas XII Sympozjum zostały wygłoszone najlepsze prace w ramach konkursu na najlepszy referat.  Zgłosiło się 15 zespołów, a do finału dostało się 6 prac, które zaprezentowane zostały w trzech panelach dyskusyjnych.

Dzień drugi

Drugiego dnia Sympozjum część studentów wzięła udział w warsztatach wyjazdowych, które odbyły się  w Berlinie i były współorganizowanych przez sponsora Polaris Maritime Services Ltd. Oprócz zabytków i dziedzictw kulturowych, które przedstawił nam przewodnik, zaprezentowane zostały wielorakie rozwiązania stosowane w centrum Berlina, które usprawniają ruch w mieście. Zwrócono szczególną uwagę na sygnalizację świetlną, ścieżki rowerowe, rowery towarowe, hulajnogi, które muszą być zarejestrowane oraz tzw. zielone strefy mieście. Ponadto zaprezentowano rozwiązania w zakresie transportu rzecznego, tak towarowego jak i pasażerskiego, który odbywa się w całym mieście, szczególnie w jego centrum.

Link do wydarzenia https://www.facebook.com/share/p/cSZm6MxxqofJrNDb/
 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę